IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Republika ng Pilipinas

Go down 
AutorWiadomość
Go??
GośćPisanieTemat: Republika ng Pilipinas   Pon Sie 06, 2012 12:53 pm

Imię: Tala

Nazwisko: Santos

Ekwipunek:

Hierarchia:

Charakterystyka:

 • Wygląd: Jest niska, jak na prawdziwą Azjatkę przystało – metr sześćdziesiąt w kapeluszu (a tak naprawdę około 156 cm). Jest raczej delikatnie zbudowana. Szczupła, chociaż ramiona i nogi są trochę umięśnione z powodu ciężkiej pracy, jakiej się podejmuje. Jej figurę można opisać jako trochę chłopięcą. Ma małe wcięcie w talii, mały biust (co jest powodem kompleksów), oraz (tu uwaga) małe stopy. Ma ciemnobrązowe włosy, które najczęściej wyglądają na czarne. Zwykle zbiera je w kucyk po lewej stronie głowy, używa do tego kwiecistej gumki. Także stokrotka często widnieje nad jej lewym uchem. Jest właścicielką prostej jak linijka grzywki, która kończy się tuż przed jej oczami. Oczy – oczywiste! Jak u każdego przedstawiciela Azjatyckiej Rodzinki – brązowe. Zazwyczaj ubrana jest w stroje luźne, które pasują do klimatu tropikalnego. Najczęściej jednak można ją zobaczyć w sukience-kimonie, niebieskiej bluzce na ramiączkach i brązowych szortach, a jej ulubiony zestaw to biała bluzka w czerwone kropeczki, jeansowe szorty i brązowe sandałki. Poza tym, w jej szafie znajdzie się dużo ubrań w kolorach czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym. Jeżeli zaś chodzi o stroje narodowe, ma parę barot saya, każdy w innym kolorze. Jest też szczęśliwą posiadaczką sukienki o wdzięcznej nazwie Mestiza, a także innych tradycyjnych filipińskich kostiumów. Ma tatuaż, od kciuka do nadgarstka. Przedstawia on lingling-o. Z założenia ma jej przynieść szczęście i dobrobyt. Ma także przekute uszy, ale rzadko się ją widuje z kolczykami. Najważniejsze na końcu – zawsze nosi krzyż na łańcuszku. Czasem widoczny, czasem pod ubraniem.
 • Charakter: Jako dziecko była bardzo podejrzliwa, nerwowa, ciężko było jej utrzymać czy nawiązać jakiekolwiek relacje. Ponieważ nie miała doświadczenia w postępowaniu z ludźmi, jej osądy były raczej niemądre. To właśnie spowodowało, że zaczęła bardziej życzliwie odnosić się do ludzi. Jest bardzo drażliwa na punkcie jej niezależności, ponieważ parę razy starała się otworzyć przed kimś, a ta osoba zamiast mieć ją za przyjaciółkę, wolała mieć za służkę. Pomimo jej stosunku do przeszłości, jest optymistką. Zawsze stara się ukryć swoje problemy najbardziej, jak to jest możliwe, a przez to się izoluje. Według niej, jeżeli będzie się pracować wystarczająco ciężko, wszystko będzie proste. Przez to, nigdy nie wie, kiedy ma sobie odpuścić. Rzadko kiedy zmienia zdanie, jeżeli coś sobie postanowi. Może i bywają momenty, w których chciałaby się podda, ale jej optymizm podpowiada, że wszystko będzie dobrze. Lubi kończyć to, co zaczęła, a do tego uważa, że myślenie pozytywne to klucz do sukcesu. Nie jest zbyt nerwowa – woli mówić spokojnie, nawet, jeżeli ktoś ją bardzo denerwuje. Chociaż, jeżeli chodzi o rzecz bardzo ważną, potrafi stanąć w obronie czegoś, w co wierzy całym sercem. Gdy była młodsza była bardziej nieokiełznana i złośliwa, trochę jej jeszcze tego zostało. Nie lubi, gdy ktoś mówi jej, co ma robić, ponieważ bierze wszystko na wyzwanie, a tym samym ułatwia komuś innemu pracę. Jest bardzo zagorzałą katoliczką, ale nie przeszkadza jej to w trenowaniu sztuk walki, przez co stała się mistrzynią samoobrony. Jeśli nie ma potrzeby, nie pokazuje tego.
  Z biegiem czasu, gdy rosła, stawała się także silniejsza. Często się przemęcza – nawet, jeżeli nie może czegoś zrobić sama, zawsze odmówi, gdy ktoś zaproponuje jej pomoc. Poddaje się dość często, gdy jest smutna myśli o historii. Dlatego trudno ludziom z nią wytrzymać. Tala jest pracowitą dziewczyną – jaką dasz jej pracę, taką wykona. Wygląda na to, że lepiej idzie jej pomaganie innym, niż dawanie pomóc sobie. Weźmie wiele zadań na swoje barki i będzie się przepracowywać, ale uważa, że to buduje charakter. Nie daje sobie zbyt wiele czasu wolnego. Wstaje wcześnie rano by pracować, a praca trwa często przez cały dzień. No, może z wyjątkiem siesty, które uwielbia, jednak ma wyrzuty sumienia. Czasem boi się, że przez swoje lenistwo nie dokończy pracy. Co dziwniejsze – jeżeli się rozluźni będzie już rozluźniona na bardzo długo i trudno jej będzie się zebrać do roboty. Stara się pozbyć tej wady przez jeszcze cięższą pracę. Z powodu silnej wiary Tala nie jest najlepsza do jakichkolwiek romansów. Zbyt dużo czasu zabiera jej okazywanie swej niezależności, co nie zmienia faktu, że jest jedną z najbardziej przyjacielskich dziewczyn. Stara się wybrać tego jedynego, z którym mogłaby wyjść za mąż, ale nie dopuszcza do siebie myśli, że ktoś mógłby być zainteresowany jej urodą. Ogólnie można powiedzieć, że lubi romanse, jednak niewiele o nich wie. Bardzo łatwo ufa ludziom, ale gdy jej na kimś zależy, potrafi zachowywać się bardzo dziwnie. Nigdy się nawet nie całowała, dlatego jeżeli chodzi o związki, lubi zmieniać temat. A to wkurza przyszłych panów młodych. Tak oto Filipinka została dziewczyną z największą liczbą męskich przyjaciół. Uwielbia muzykę. Zna wszystkie swe tradycyjne tańce i piosenki, często śpiewa je sobie w trudnych chwilach. Jednak lubi także inne rodzaje muzyki, nie tylko te z jej kraju, a także Amerykańskie. Karaoke jest jej ulubionym zajęciem w wolnych chwilach. Nie jest zbyt pewna siebie, jeżeli chodzi o śpiewanie, ale z pewnością jest utalentowana. Uczyła się także wielu tańców z Hiszpanią, dlatego jest idealną partnerką do zabaw tanecznych. Bardzo chciała być podobna do ludzi z zachodu, ale w efekcie... Azjaci zaczęli się z niej wyśmiewać. Przecież uwielbia naturę i ogrodnictwo.
 • Relacje:
  Brunei - Z nim zna się od dzieciństwa. Byli bardzo zżyci ze sobą, ale wraz z pojawieniem się Hiszpanii, zostali od siebie odizolowani, gdyż Antonio stwierdził, że Filipiny nie może się kontaktować z takimi 'chamskimi' państwami jak Burnei. Teraz zaczynają od nowa, chociaż trudno powiedzieć, żeby mogli nadal nazywać się przyjaciółmi.
  Chiny (Yao) - Jest jej najstarszym bratem, właściwie to on miał za zadanie wychowywać małą Talę z rozkazu ich rodziców. Początkowo szło mu bardzo dobrze, ale w miarę rozrostu rodziny Tala uciekała coraz częściej, az pac... przeszła pod skrzydła Antonia. Dziewczyna nadal ma żal do Yao za to, że nie potrafił jej upilnować, a teraz, że nie do końca traktuje ją jak swoją siostrę. Filipiny cholernie stara się na niego wpłynąć, bo w głębi duszy, gdzieś tam jednak czuje, że z bratem powinna mieć normalne relacje, ale niestety - nawet nauka chińskiego nie pomaga.
  Francja (Francis) - Oboje kochają sztukę i dobre wino. Tala, cóż by tu o niej nie mówić, swego czasu była nawet zauroczona we Francuzie, ale to już dawno i nie prawda. Serdeczni przyjaciele, ot co.
  Hong Kong: Relacje między nimi są dość napięte z powodu zamordowania turysty z Hong Kongu. Ling bardzo się na nią obraził i rozgadywał, żeby nie odwiedzać Tali. Teraz, powoli odbudowują swe zaufanie.
  Japonia (Kiku) - Ich relacje natomiast zaczęły się dobrze, lubili się bardzo nawet gdy Hiszpan zajmował się Talą, ale wszystko się zmieniło. Pomimo wcześniejszej przyjaźni, Kiku traktował Talę z rezerwą i trochę jak gorszą od siebie. Po jakimś czasie starał się jak mógł, żeby poprawić stosunki z Talą, przepraszał bardzo wiele razy. Wybaczyła mu, jednak czasami nadal czuje, że rana się nie zabliźniła.
  Malezja - Malezja I Filipiny są ze sobą bardzo blisko. Jedyne spory, jakie między nimi wybuchają, są na tle religijnym. Malezja twierdzi, że jest najbliższym bratem Filipin.
  Meksyk - Są jak rodzeństwo, chociaż tak naprawdę jedyne, co ich teraz łączy to postać Antonia. Łączyło ich kiedyś bardzo wiele, religia, niepokorność… Stracili kontakt po tym, gdy Meksyk uciekł od Hiszpanii.
  Korea Południowa (Yongsoo) - Są bardzo dobrymi przyjaciółmi, przecież Filipiny pomagała ratować tyłek Południu bardzo wiele razy. Tala przejmuje od niego sposób ubierania się.
  Hiszpania (Antonio) - Ich relacje są raczej… skomplikowane. Antonio jako nachalny Hiszpan odwiedzał ją ciągle, nawet wtedy, gdy chciała być sama. Tala zdecydowała się jednak dać mu szansę na bycie przyjaciółmi, ale skończyła jako jedna z jego podopiecznych. Był bardzo zaborczy i surowy, dlatego został nagle znielubiony. Walczyła z nim parę razy, ponieważ chciała robić wszystko na własny rachunek. Łamała jego zasady. A to skończyło się mimowolnym przyjęciem hiszpańskiego stylu bycia i religii. Dzięki Hiszpanii stała się bardziej cywilizowana, ale pragnęła mieć więcej swobody, pragnęła być niezależna. Gdy to zdobyła, zerwała z nim wszelkie relacje, ale teraz mają ze sobą bardzo dobry kontakt, jak rodzeństwo. Często rozmawia z nim po hiszpańsku, kalecząc język.
  Tajwan - Filipinka zna się z Tajwanką, jednak nie są jakoś szczególnie ze sobą związane.
  Tajlandia - Z braciszkiem Tajlandią mają natomiast dobre relacje.
  Anglia (Arthur) - Zaczęło się źle, skończyło się dobrze. Arthur, wierząc swoim doradcom, że będzie kiedyś potęgą, starał się także do swojego domu zabrać Filipiny. W krótkiej walce wygrała jednak Tala, a Arthur musiał się wycofać. Po przeprosinach i okresie raczej obustronnej neutralności, zaczęli się do siebie odnosić nawet miło.
  USA (Alfred) - Filipiny i Ameryka… Tala zawsze myślała o Alfredzie jako o bardzo fajnej osobie, która pomogła jej z problemem Hiszpanii, ale szybko się na nim zawiodła. Dlaczego? Chciał ją zagarnąć dla siebie. Amerykanin był dość brutalny wobec niej, co skończyło się dla niej porażką, musiała się poddać. Ameryka nie pamięta tego zbyt dobrze, ale to jest bardzo ważne dla Filipin, która rozbudza swe uczucia patriotyczne zawsze, kiedy to wspomina. Później ich relacje były raczej dziwne. Jeden impuls wystarczył, by zaczęli się obrzucać wyzwiskami. Powoli jednak zaczęli budować stosunki na spokojnie, a Alfred, o dziwo, zaczął rozumieć jej punkt widzenia. Zostali przyjaciółmi. Lubi spędzać z nim czas, przejmuje bardzo wiele z amerykańskiej kultury.
  Wietnam (Chi) - Teraz są raczej neutralne wobec siebie, skupiają się na wspólnym handlu. Drugie, co ich łączy to postać Yao. Przy nim są bardzo serdecznymi siostrzyczkami.
 • Historia: Później, dzieci!
  Jakieś tam informacje:
  1. Do rozmowy wtrąca cholernie dużo języków. Hiszpański, angielski, chiński, swój własny - tagalog/filipiński i nawet niemiecki. Jej hobby to nauka języków.
  2. Mówią o niej, że jest 'cholernym uczonym podlotkiem'. Tak na prawdę jest jedną z lepiej wykształconych na statku.
  3. Ma smykałkę do wszelakich sprzętów elektronicznych/elektrycznych.
  4. Kilka razy zmieniała sobie datę obchodzenia urodzin. Obecnie obchodzi je 12 czerwca. Wcześniej były także takie daty jak: 4 lipca, 21 sierpnia, 21 września i 30 grudnia.
Powrót do góry Go down
Admin

avatar

Orientacja :
Ekwipunek : -
Wątki i powiązania : -
Po jakiego czorta jesteś na statku? : -
Liczba postów : 444
Join date : 18/02/2012

PisanieTemat: Re: Republika ng Pilipinas   Pią Sie 17, 2012 8:42 pm

Cytat :
Zwykle zbiera je w kucyk po lewej stronie głowy, używa do tego kwiecistej gumki.
Jak Neru z Vocaloidów! @@


Cytat :
Historia: Później, dzieci!
Wybaczam. I nie poczekam. Ale mogę powiedzieć, że temat historii osoby bardzo znacznie poruszyłaś w innych punktach, przez co zwalniam cię z obowiązku pisania jej.
Powiem jeszcze tylko, że nieźle napisana KP i podoba mi się. Bardzo.


Załoga: GRUPA A ( Hiszpania wyjechał na moment i nie wybrał nazwy, będziecie coś musieli coś z tym zrobić, Tala )

Ekwipunek: Pistolet skałkowy

Hierarchia: Takielarz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Republika ng Pilipinas
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pirate Hetalia :: 
 :: 
A r c h i w u m
-
Skocz do: